facebook.jpg
instagram.jpg

PEOPLE ON EARTH

Sme slobodné, nemáme zviazané ruky masovou produkciou ani konfekčnými štandardmi, a preto sa môžeme venovať lokálnym projektom o udržateľnosti mimo módny aparátus. Máme ateliér v novej Cvernovke, čo zaručuje každodenné podnety ako zachrániť planétu Zem. Náš ateliér je otvorený pondelky a stredy poobede, alebo stačí nám napísať na sociálnych sieťach. Keď ste práve vypratali skrine, možete nám priniesť staré látky alebo iný materiál ktorý vieme používať ďalej. Máme hotové nové kolekcie letných šiat, blúzok, nohavíc a novostarú kolekciu vankúšov v spolupráci so Šimonom Ondrušom (Slovník cudzích snov). Dobrý trh a Pohoda sú pre nás miesta, kde spolu trávime čas. V projekte Zašiváreň sa učíme opravovať odevy alebo aj topánky. Obliekame vás, chýbate nám.
Na Jakubáku vždy privítame jar s novými kolekciami, novou energiou a whorkshopami. Na Pohode oslavujeme leto. Na Panenskej prezentujeme jesenné kolekcie a na vianočnom trh v Tržnici si zarobíme na dlhú zimu pre chod nášho O.Z.ka. Tento rok sme plánovali venovať sa s intenzitou edukácii verejnosti na všetkých týchto podujatiach. Skúsiť remeslá ako obuvníctvo, oprava odevov, šperkov a otvoriť naš ateliéra aj vo forme kurzov.
Keď vypukla pandémia, nereagovali sme okamžite. Máme malé deti, potrebovali sme sa sceliť rodinne a taktiež premyslieť naše ďaľšie kroky. Všetci naokolo začali vyrábať rúška, ľudia si nevedeli predstaviť kupovať si v tejto začiatočnej fáze oblečenie. Práca v ateliéri sa zastavila, dokonca sme rozprávali aj o tom, čo ďalej v prípade neschopnosti platieb za nájom. Z frustrácie von nám pomohla Holandská ambasáda, ktorá u nás objednala veľa rúšok v rámci ich dobročinnej politiky. Začali sme sa znova stretávať v ateliéri a tým sme obnovili našu chuť tvoriť. Materiál na letné kolekcie sme si zohnali ešte minulý rok: krásne a kvalitné úplety a bavlny ktoré boli kedysi odpadom sa v našom priestore premenili na dizajnové oblečenie.

  • Facebook
  • Instagram
DTlogo.png
punkt white.png

©2020 Dobrý trh. OZ Punkt. Všetky práva vyhradené