www.jpg
facebook.jpg
instagram.jpg

Bigwood

Poďte si vytvoriť obraz o mne a našej značke. Ja, Andrej, tvorím šperky, doplnky, USB kľúče a trsátka z dreva a rôznych hodinových súčiastok. Nielen to. Teraz si špeciálne môžete prezrieť moju sériu obrazov. Za každým jedným kúskom stojím ja a moja predstavivosť. Na trhoch so mnou predáva moja priateľka Anička, ktorá sa stará o web, prihlášky, sociálne siete a o moju pohodu. Šperky nie sú len predmetom, sú umeleckým vyjadrením. Každý jeden kus je originál a neobsahuje polyuretánovú živicu a podobné škodlivé látky, dnes tak veľmi populárne, na tom si zakladám. Vlastnosti dreva zachovávam a zvýrazňujem. Na povrchovú úpravu používam len prírodné produkty, ako jojóbový olej, smrekový olej, včelí vosk, šelak.
Drevo, ktoré používam nekupujem klasickým spôsobom. Snažím sa využívať kúsky, ktoré by boli spálené alebo by skončili v štiepke. A preto musím veľa hľadať , ale pomáha mi, že žijem s mojím remeslom. Fascinujú ma veci, ktoré ľudia dokážu vyhodiť a pri tom sú vhodné na ďalšie použitie. Ako napríklad mechanické hodinky. Sú to prepracované malé systémy, ktoré sú už samy o sebe atraktívne. Pozri prstene.
Zhrnutie: snažím sa tvoriť čo najviac v súlade s prírodou, využívať „odpad“ , nachádzať krásu tam, kde by bola inak zabudnutá. Nezabúdam na to v celom procese tvorby , od získania materiálu až po odoslanie výrobku.
Zvyknem spraviť kolekciu extravagantných prsteňov. Asi pred dvoma rokmi som takúto kolekciu priniesol na Dobrý trh na Jakubáku. Veľké prstene nie sú veľmi praktické , nie je to masovka. Vtedy prišla jedna staršia pani, veľmi dobre oblečená a kúpila si ten najväčší prsteň, ktorý sme mali, bol naozaj pekný a pristal jej. Mám aj foto:) Aj to je na Dobrom trhu super, že tam vždy prídu zaujímaví ľudia. Keďže celý svoj predaj sústredíme na trhy, tak nás zasiahla celkom výrazne. Už nevenujem výrobe šperkov všetok môj čas, začal som pracovať pre jednu dizajnérku a vyrábam nábytok. Pracujem stále s drevom, čo je fajn. Avšak nechcem, aby naša značka zanikla a aj preto sa potrebujem ukázať a budem sa snažiť smerovať predaj do online priestoru. Trhy sú srdcovka, takže dúfam, že sa to čoskoro dostane do normálu.

DTlogo.png
punkt white.png

©2020 Dobrý trh. OZ Punkt. Všetky práva vyhradené

  • Facebook
  • Instagram