Toto je Dobrý trh!

Dobrý trh® je podujatie, ktoré od roku 2011 oživuje mestský verejný priestor, podporuje malovýrobcov a kvalitné domáce výrobky a produkty rozmanitých kultúr. Okrem stánkov s kvalitnými potravinami, originálnym dizajnom, knihami, doplnkami a oblečením, na Dobrom trhu nájdete mnoho zážitkov – prekvapivé umelecké inštalácie, výnimočné koncerty, workshopy pre deti aj dospelých, stretnutia s kamarátmi a zaujímavými ľuďmi.

Dobrý trh sa koná v troch lokalitách v Bratislave: na Jakubovom námestí, Panenskej ulici a v Starej tržnici. Pri príprave programu Dobrého trhu nám záleží na intenzívnej spolupráci s lokálnou komunitou, susedmi, prevádzkami a organizáciami v okolí, preto je každý trh špecifický a prispôsobený lokalite.

Lokality

Jakubak2.jpeg

Jakubák

panenska1.jpeg

Panenská

staratrznica.jpeg

Stará Tržnica

Naša misia

Dobrý trh je podujatie, ktoré od roku 2011 oživuje mestský verený priestor, podporuje malovýrobcov a kvalitné domáce výrobky a produkty rozmanitých kultúr. Okrem stánkov s kvalitnými potravinami, originálnym dizajnom, knihami, doplnkami a oblečením, na Dobrom trhu nájdete mnoho zážitkov – prekvapivé umelecké inštalácie, výnimočné koncerty, workshopy pre deti aj dospelých, stretnutia s kamarátmi a zaujímavými ľuďmi.

Pri príprave programu Dobrého trhu nám záleží na intenzívnej spolupráci s lokálnou komunitou, susedmi, prevádzkami a organizáciami v okolí, preto je každý trh špecifický a prispôsobený lokalite.

Naše podujatie je bez odpadu, používame len kompostovateľné riady, poctivo triedime odpad a snažíme sa predchádzať jeho vzniku.

Dobryden2.jpeg

Náš stánok

Na každom Dobrom trhu nájdete stánok občianskeho združenia Punkt. Dostanete tu všetky potrebné informácie o trhu, o tom, čo robíme a aký je nás cieľ. V stánku máme aj originálne darčekové predmety, ktoré vyrábame spolu s dizajnérmi špeciálne pre Dobrý trh. Podporte nás kúpou odznaku, magnetky, tašky alebo iného suveníru. Nájdete tu aj naše populárne balíčky s prekvapeniami – Mačku vo vreci, ktorá je plná darčekov od našich susedov.